Navodnjavanje i zalijevanje
Kapljičnim navodnjavanjem dovodimo vodu do biljaka iznad korijena jer su cijevi postavljene uz biljke. Na taj način biljke stalno imaju vodu, ali gredica mora biti na ravnom. Najbolje kapljično navodnjavanje »po domaće« je pomoću boce kojoj odrežemo dno i probušimo čep, potom zakopamo uz biljku. To je dobro napraviti prilikom sadnje. Korisno je posebno kod rajčica koje razvijaju dubok sustav korijenja.
Biljke zalijevamo navečer ili ujutro, nikako tijekom dana za vrijeme visokih temperatura i to vodom zagrijanom na sobnu temperaturu, nikako iz vodovodnog sustava da ne prouzročimo šok. Plodonosne biljke zalijevamo na razini tla, a ne po listovima jer vlaga i toplina dovode do brze pojave bolesti. Ne zaboravimo da je kod nas tijekom ljeta rosa što je dovoljno vlage za razvoj bolesti. Na prirodan način štitimo ih redovitim prskanjem sredstvom od poljske preslice Bio Plantella Natur. Zalijevanje je rjeđe, polagano i u više navrata da voda prodre čim dublje (otprilike 30 cm). Kupusnjače i salatnice možemo zalijevati i po listovima. Zalijevamo ih češće jer imaju plitko korijenje.
U normalnim uvjetima biljke u vrtu, u visokim gredicama i loncima zalijevamo redovito svakih 7 do 10 dana sa 100 % organskim gnojivom od morskih algi Bio Plantella Vrt koje krijepi biljke i korijenje za zdravi rast i sočan plod.